02011J0R3ZBSTR.pdf
02011J0R3ZBSTR.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Series | Accu-P® | Accu-P® | Accu-P® | Accu-P® | Accu-P® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.3 pF | 0.3 pF | 0.3 pF | 0.3 pF | 0.3 pF |
| Tolerance | ±0.01pF | ±0.01pF | ±0.01pF | ±0.01pF | ±0.01pF |
| Voltage-Rated | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.024 L x 0.013 W (0.60mm x 0.33mm) | 0.024 L x 0.013 W (0.60mm x 0.33mm) | 0.024 L x 0.013 W (0.60mm x 0.33mm) | 0.024 L x 0.013 W (0.60mm x 0.33mm) | 0.024 L x 0.013 W (0.60mm x 0.33mm) |