KYOCERA AVX 02013A100CAT2A
02013A100CAT2A
Part No.:
02013A100CAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Honch E-technology Co.,Ltd02013A100CAT2A.pdf
Description:
CAP CER 10PF 25V NP0 0201
  • Related Categories
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)