06015KA-24K-AL-00.pdf
06015KA-24K-AL-00.pdf
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 06015KA | 06015KA | 06015KA | 06015KA | 06015KA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Voltage-Rated | 24VDC | 24VDC | 24VDC | 24VDC | 24VDC |
| Size/Dimension | Square - 60mm L x 60mm H | Square - 60mm L x 60mm H | Square - 60mm L x 60mm H | Square - 60mm L x 60mm H | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width | 15.00mm | 15.00mm | 15.00mm | 15.00mm | 15.00mm |
| StaticPressure | 0.090 in H2O (22.4 Pa) | 0.090 in H2O (22.4 Pa) | 0.090 in H2O (22.4 Pa) | 0.090 in H2O (22.4 Pa) | 0.090 in H2O (22.4 Pa) |
| BearingType | Ball | Ball | Ball | Ball | Ball |
| FanType | Tubeaxial | Tubeaxial | Tubeaxial | Tubeaxial | Tubeaxial |
| Noise | 25.0dB | 25.0dB | 25.0dB | 25.0dB | 25.0dB |
| Power(Watts) | 1.44 W | 1.44 W | 1.44 W | 1.44 W | 1.44 W |