101TL2834-5.pdf
101TL2834-5.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 101TL2834-5.
| Image |  |
| Part Number | 1TL1-2 | 2TL1-3 | 2TL1-7 | 2TL1-3D | 2TL1-2D |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | TL | TL | TL | TL | TL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MountingType | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount |
| Circuit | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT |
| SwitchFunction | On-Off-Mom | On-Off-Mom | On-Off-Mom | On-Off-Mom | On-Off-Mom |
| CurrentRating(Amps) | 100mA (AC/DC) | 100mA (AC/DC) | 100mA (AC/DC) | 100mA (AC/DC) | 100mA (AC/DC) |
| VoltageRating-AC | 115 V | 115 V | 115 V | 115 V | 115 V |
| VoltageRating-DC | 28 V | 28 V | 28 V | 28 V | 28 V |
| ActuatorLength | 17.27mm | 17.27mm | 17.27mm | 17.27mm | 17.27mm |
| IlluminationTypeColor | - | - | - | - | - |
| IlluminationVoltage(Nominal) | - | - | - | - | - |
| TerminationStyle | IWTS | IWTS | IWTS | IWTS | IWTS |
| PanelCutoutDimensions | Circular - 12.40mm Dia | Circular - 12.40mm Dia | Circular - 12.40mm Dia | Circular - 12.40mm Dia | Circular - 12.40mm Dia |