110CNQ045ASL.pdf
110CNQ045ASL.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 110CNQ045ASL.
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 45 V | 45 V | 45 V | 45 V | 45 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 55A | 55A | 55A | 55A | 55A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 540 mV @ 55 A | 540 mV @ 55 A | 540 mV @ 55 A | 540 mV @ 55 A | 540 mV @ 55 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 3 mA @ 45 V | 3 mA @ 45 V | 3 mA @ 45 V | 3 mA @ 45 V | 3 mA @ 45 V |