130MT140KB.pdf
130MT140KB.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 130MT140KB.
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| DiodeType | Three Phase | Three Phase | Three Phase | Three Phase | Three Phase |
| Technology | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Voltage-PeakReverse(Max) | 1.4 kV | 1.4 kV | 1.4 kV | 1.4 kV | 1.4 kV |
| Current-AverageRectified(Io) | 130 A | 130 A | 130 A | 130 A | 130 A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 10 mA @ 1400 V | 10 mA @ 1400 V | 10 mA @ 1400 V | 10 mA @ 1400 V | 10 mA @ 1400 V |