Amphenol ICC (FCI) 20021521-00010D4LF
20021521-00010D4LF
Part No.:
20021521-00010D4LF
Category:
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,Ltd20021521-00010D4LF.pdf
Description:
CONN HEADER SMD 10POS 1.27MM
Series:
Minitek127® 20021521
ConnectorType:
Header
ContactType:
Male Pin
Pitch-Mating:
0.050 (1.27mm)
NumberofPositions:
10
RowSpacing-Mating:
0.050 (1.27mm)
Style:
Board to Cable/Wire
Shrouding:
Shrouded - 4 Wall
MountingType:
Surface Mount
Push-Pull
ContactLength-Mating:
ContactLength-Post:
OverallContactLength:
InsulationHeight:
0.220 (5.60mm)