200MSP2T1B1M2RE.pdf
200MSP2T1B1M2RE.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | E-Switch | E-Switch | E-Switch | E-Switch | E-Switch |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MountingType | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount |
| Circuit | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT |
| SwitchFunction | On-Mom | On-Mom | On-Mom | On-Mom | On-Mom |
| VoltageRating-AC | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V |
| VoltageRating-DC | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V |
| ActuatorLength | 9.40mm | 9.40mm | 9.40mm | 9.40mm | 9.40mm |
| IlluminationTypeColor | - | - | - | - | - |
| IlluminationVoltage(Nominal) | - | - | - | - | - |
| TerminationStyle | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin |
| PanelCutoutDimensions | Circular - 4.95mm Dia | Circular - 4.95mm Dia | Circular - 4.95mm Dia | Circular - 4.95mm Dia | Circular - 4.95mm Dia |