API Delevan Inc. 3090-151H
3090-151H
Part No.:
3090-151H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
Honch E-technology Co.,Ltd3090-151H.pdf
Description:
FIXED IND 150NH 795MA 120MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
3090
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Iron Powder
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
795 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
120mOhm Max
Q@Freq:
32 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
370MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
1. How to order 3090-151H on Honch E-technology Co.,Ltd?
3. Are the 3090-151H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3090-151H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3090-151H.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 3090-151H pin diagram, 3090-151H datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 3090-100M 3090-150M 3090-220M 3090-330K 3090-390K
Part Number 3090-100M 3090-150M 3090-220M 3090-330K 3090-390K
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 3090 3090 3090 3090 3090
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder
Inductance 150 nH 150 nH 150 nH 150 nH 150 nH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 795 mA 795 mA 795 mA 795 mA 795 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max
Q@Freq 32 @ 25MHz 32 @ 25MHz 32 @ 25MHz 32 @ 25MHz 32 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 370MHz 370MHz 370MHz 370MHz 370MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz