API Delevan Inc. 3090-181H
3090-181H
Part No.:
3090-181H
Package:
2-SMD
Datasheet:
Honch E-technology Co.,Ltd3090-181H.pdf
Description:
FIXED IND 180NH 765MA 140MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD
Series:
3090
Material-Core:
Iron Powder
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
765 mA
DCResistance(DCR):
140mOhm Max
Q@Freq:
32 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
330MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Datasheet:
1. How to order 3090-181H on Honch E-technology Co.,Ltd?
3. Are the 3090-181H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3090-181H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3090-181H.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 3090-181H pin diagram, 3090-181H datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 3090-100M 3090-150M 3090-220M 3090-330K 3090-390K
Part Number 3090-100M 3090-150M 3090-220M 3090-330K 3090-390K
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 3090 3090 3090 3090 3090
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder
Inductance 180 nH 180 nH 180 nH 180 nH 180 nH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 765 mA 765 mA 765 mA 765 mA 765 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 140mOhm Max 140mOhm Max 140mOhm Max 140mOhm Max 140mOhm Max
Q@Freq 32 @ 25MHz 32 @ 25MHz 32 @ 25MHz 32 @ 25MHz 32 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant 330MHz 330MHz 330MHz 330MHz 330MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz