API Delevan Inc. 3090R-100J
3090R-100J
Part No.:
3090R-100J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
Honch E-technology Co.,Ltd3090R-100J.pdf
Description:
FIXED IND 10NH 890MA 95 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
3090R
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Iron Powder
Inductance:
10 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
890 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
95mOhm Max
Q@Freq:
42 @ 50MHz
Frequency-SelfResonant:
1GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
50 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
1. How to order 3090R-100J on Honch E-technology Co.,Ltd?
3. Are the 3090R-100J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3090R-100J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3090R-100J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 3090R-100J pin diagram, 3090R-100J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 3090R-100M 3090R-101K 3090R-102K 3090R-103K 3090R-121K
Part Number 3090R-100M 3090R-101K 3090R-102K 3090R-103K 3090R-121K
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 3090R 3090R 3090R 3090R 3090R
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder
Inductance 10 nH 10 nH 10 nH 10 nH 10 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 890 mA 890 mA 890 mA 890 mA 890 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 95mOhm Max 95mOhm Max 95mOhm Max 95mOhm Max 95mOhm Max
Q@Freq 42 @ 50MHz 42 @ 50MHz 42 @ 50MHz 42 @ 50MHz 42 @ 50MHz
Frequency-SelfResonant 1GHz 1GHz 1GHz 1GHz 1GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz