API Delevan Inc. 3090R-103H
3090R-103H
Part No.:
3090R-103H
Datasheet:
Honch E-technology Co.,Ltd3090R-103H.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 120MA 5 OHM SMD
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
120 mA
DCResistance(DCR):
5Ohm Max
Q@Freq:
20 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
40MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
1. How to order 3090R-103H on Honch E-technology Co.,Ltd?
3. Are the 3090R-103H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3090R-103H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3090R-103H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 3090R-103H pin diagram, 3090R-103H datasheet?
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 120 mA 120 mA 120 mA 120 mA 120 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 5Ohm Max 5Ohm Max 5Ohm Max 5Ohm Max 5Ohm Max
Q@Freq 20 @ 7.9MHz 20 @ 7.9MHz 20 @ 7.9MHz 20 @ 7.9MHz 20 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 40MHz 40MHz 40MHz 40MHz 40MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz