API Delevan Inc. 3090R-682J
3090R-682J
Part No.:
3090R-682J
Datasheet:
Honch E-technology Co.,Ltd3090R-682J.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 135MA 4 OHM SMD
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
135 mA
DCResistance(DCR):
4Ohm Max
Q@Freq:
22 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
50MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
1. How to order 3090R-682J on Honch E-technology Co.,Ltd?
3. Are the 3090R-682J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3090R-682J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3090R-682J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 3090R-682J pin diagram, 3090R-682J datasheet?
Inductance 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 135 mA 135 mA 135 mA 135 mA 135 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 4Ohm Max 4Ohm Max 4Ohm Max 4Ohm Max 4Ohm Max
Q@Freq 22 @ 7.9MHz 22 @ 7.9MHz 22 @ 7.9MHz 22 @ 7.9MHz 22 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 50MHz 50MHz 50MHz 50MHz 50MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz