30HV13B103KN.pdf
30HV13B103KN.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 30HV13B103KN.
| Image |  |
| Manufacturer | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 10000 pF | 10000 pF | 10000 pF | 10000 pF | 10000 pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 3000V (3kV) | 3000V (3kV) | 3000V (3kV) | 3000V (3kV) | 3000V (3kV) |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Applications | Downhole | Downhole | Downhole | Downhole | Downhole |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.520 L x 0.300 W (13.21mm x 7.62mm) | 0.520 L x 0.300 W (13.21mm x 7.62mm) | 0.520 L x 0.300 W (13.21mm x 7.62mm) | 0.520 L x 0.300 W (13.21mm x 7.62mm) | 0.520 L x 0.300 W (13.21mm x 7.62mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.500 (12.70mm) | 0.500 (12.70mm) | 0.500 (12.70mm) | 0.500 (12.70mm) | 0.500 (12.70mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.400 (10.15mm) | 0.400 (10.15mm) | 0.400 (10.15mm) | 0.400 (10.15mm) | 0.400 (10.15mm) |