Micro Commercial Co 30KP39CA-TP
30KP39CA-TP
Part No.:
30KP39CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS - Diodes
Package:
R-6, Axial
Datasheet:
Honch E-technology Co.,Ltd30KP39CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 39VWM 67.2VC R6
  • Related Categories
Package/Case:
R-6, Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
BidirectionalChannels:
1
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
39V
Voltage-Breakdown(Min):
43.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
67.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
PowerLineProtection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)