Bourns Inc. 3290P-1-103
3290P-1-103
Part No.:
3290P-1-103
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,Ltd3290P-1-103.pdf
Description:
TRIMMER 10K OHM 1W PC PIN SIDE
Packaging:
Tube
Series:
Trimpot® 3290 - Sealed
ProductStatus:
Active
Resistance:
10 kOhms
Power(Watts):
1W
Tolerance:
±5%
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C