Bourns Inc. 3309W-1-504
3309W-1-504
Part No.:
3309W-1-504
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,Ltd3309W-1-504.pdf
Description:
TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Packaging:
Bulk
Series:
Trimpot® 3309 - Open Frame
ProductStatus:
Obsolete
Resistance:
500 kOhms
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±25%
TemperatureCoefficient:
±250ppm/°C
NumberofTurns:
1
AdjustmentType:
Side Adjustment
ResistiveMaterial:
Cermet
MountingType:
Through Hole
TerminationStyle:
PC Pins
Category:
Trimmer Potentiometers
Datasheet: