Bourns Inc. 3364W-1-103E
3364W-1-103E
Part No.:
3364W-1-103E
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,Ltd3364W-1-103E.pdf
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.2W J LEAD TOP
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
Trimpot® 3364 - Open Frame
ProductStatus:
Obsolete
Resistance:
10 kOhms
Power(Watts):
0.2W, 1/5W
Tolerance:
±25%
TemperatureCoefficient:
±250ppm/°C
NumberofTurns:
1
AdjustmentType:
Top Adjustment
ResistiveMaterial:
Cermet
MountingType:
Surface Mount
TerminationStyle:
J Lead
Category:
Trimmer Potentiometers
Datasheet: