415-0016-MM150.pdf
415-0016-MM150.pdf
| Image |  |
| Part Number | 415-0091-150 | 415-0090-150 | 415-0091-250 | 415-0029-MM150 | 415-0029-006 |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Style | MCX to MCX | MCX to MCX | MCX to MCX | MCX to MCX | MCX to MCX |
| 1stConnector | MCX Plug | MCX Plug | MCX Plug | MCX Plug | MCX Plug |
| 1stContactGender | Male | Male | Male | Male | Male |
| 1stConnectorMountingFeature | - | - | - | - | - |
| 2ndConnector | MCX Socket | MCX Socket | MCX Socket | MCX Socket | MCX Socket |
| 2ndContactGender | Female | Female | Female | Female | Female |
| 2ndConnectorMountingType | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount |
| Length | 5.906 (150.00mm) | 5.906 (150.00mm) | 5.906 (150.00mm) | 5.906 (150.00mm) | 5.906 (150.00mm) |
| CableType | RG-316 | RG-316 | RG-316 | RG-316 | RG-316 |
| CableImpedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| ConnectorImpedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| OverallImpedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Frequency-Max | 6 GHz | 6 GHz | 6 GHz | 6 GHz | 6 GHz |