CTS-Frequency Controls 416F27122CAT
416F27122CAT
Part No.:
416F27122CAT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Honch E-technology Co.,Ltd416F27122CAT.pdf
Description:
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
416
ProductStatus:
Discontinued at Mosen
Type:
MHz Crystal
Frequency:
27.12 MHz
FrequencyStability:
±20ppm
FrequencyTolerance:
±20ppm
LoadCapacitance:
10pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
120 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)