Visual Communications Company - VCC 4302H5-12V
4302H5-12V
Part No.:
4302H5-12V
Manufacturer:
Visual Communications Company - VCC
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
Radial
Datasheet:
Honch E-technology Co.,Ltd4302H5-12V.pdf
Description:
LED GREEN DIFFUSED T-1 3/4 T/H
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Color:
Green
Configuration:
Standard
LensColor:
Green
LensTransparency:
Diffused
MillicandelaRating:
8mcd
LensStyle:
Round with Domed Top
LensSize:
5mm, T-1 3/4
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
12V
Current-Test:
13mA