66CNQ200.pdf
66CNQ200.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 66CNQ200.
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 30A | 30A | 30A | 30A | 30A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 920 mV @ 30 A | 920 mV @ 30 A | 920 mV @ 30 A | 920 mV @ 30 A | 920 mV @ 30 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 1.5 mA @ 200 V | 1.5 mA @ 200 V | 1.5 mA @ 200 V | 1.5 mA @ 200 V | 1.5 mA @ 200 V |