Anatech Electronics Inc. AB5610B568
AB5610B568
Part No.:
AB5610B568
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdAB5610B568.pdf
Description:
5610 MHZ WIFI CAVITY FILTER
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
5.61GHz Center
Bandwidth:
20MHz
FilterType:
Band Pass
Ripple:
InsertionLoss:
1.75dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
6.906 L x 3.835 W (175.40mm x 97.40mm)