Anatech Electronics Inc. AE160L9167
AE160L9167
Part No.:
AE160L9167
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdAE160L9167.pdf
Description:
160 MHZ LC LOW PASS FILTER
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
160MHz (Cutoff)
Bandwidth:
FilterType:
Low Pass
Ripple:
InsertionLoss:
0.5dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
4.000 L x 1.250 W (101.60mm x 31.75mm)