Anatech Electronics Inc. AE16NS2194
AE16NS2194
Part No.:
AE16NS2194
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
BNC In-Line Module
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdAE16NS2194.pdf
Description:
12-20 MHZ BANDSTOP / NOTCH FILTE
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
16MHz Center
Bandwidth:
8MHz
FilterType:
Band Stop
Ripple:
InsertionLoss:
3dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
6.000 L x 1.500 W (152.40mm x 38.10mm)