Anatech Electronics Inc. AE2535NS2179
AE2535NS2179
Part No.:
AE2535NS2179
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdAE2535NS2179.pdf
Description:
2535 MHZ CAVITY NOTCH FILTER
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
2.535GHz Center
Bandwidth:
74MHz
FilterType:
Band Stop
Ripple:
InsertionLoss:
2dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
8.268 L x 2.677 W (210.00mm x 68.00mm)