Anatech Electronics Inc. AE70B11009
AE70B11009
Part No.:
AE70B11009
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdAE70B11009.pdf
Description:
70 MHZ LC BAND PASS FILTER
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
70MHz Center
Bandwidth:
12MHz
FilterType:
Band Pass
Ripple:
InsertionLoss:
2.5dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
1.500 L x 0.750 W (38.10mm x 19.05mm)