Anatech Electronics Inc. AE8600NS2211
AE8600NS2211
Part No.:
AE8600NS2211
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdAE8600NS2211.pdf
Description:
8600 MHZ BAND STOP/NOTCH FILTER
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
8.6GHz Center
Bandwidth:
500MHz
FilterType:
Ripple:
InsertionLoss:
3dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
3.150 L x 0.710 W (80.01mm x 18.03mm)