Anatech Electronics Inc. AE890NS2195
AE890NS2195
Part No.:
AE890NS2195
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdAE890NS2195.pdf
Description:
890 MHZ BAND STOP/NOTCH FILTER
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
890MHz Center
Bandwidth:
60MHz
FilterType:
Ripple:
InsertionLoss:
3dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
7.362 L x 2.756 W (187.00mm x 70.00mm)