AED36US24.pdf
AED36US24.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AED36US24.
| Image |  |
| Manufacturer | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | AED36 (36W) | AED36 (36W) | AED36 (36W) | AED36 (36W) | AED36 (36W) |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| RegionUtilized | International | International | International | International | International |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage-Output | 24V | 24V | 24V | 24V | 24V |
| Current-Output(Max) | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A |
| Power(Watts) | 36 W | 36 W | 36 W | 36 W | 36 W |
| NoLoadPowerConsumption | - | - | - | - | - |
| Efficiency | 85% | 85% | 85% | 85% | 85% |
| OperatingTemperature | 0°C ~ 60°C | 0°C ~ 60°C | 0°C ~ 60°C | 0°C ~ 60°C | 0°C ~ 60°C |
| OutputConnector | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm |
| CordLength | 48 (1.22m) | 48 (1.22m) | 48 (1.22m) | 48 (1.22m) | 48 (1.22m) |
| InputConnector | IEC 320-C8 | IEC 320-C8 | IEC 320-C8 | IEC 320-C8 | IEC 320-C8 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 4.33 L x 1.97 W x 0.79 H (110.0mm x 50.0mm x 20.0mm) | 4.33 L x 1.97 W x 0.79 H (110.0mm x 50.0mm x 20.0mm) | 4.33 L x 1.97 W x 0.79 H (110.0mm x 50.0mm x 20.0mm) | 4.33 L x 1.97 W x 0.79 H (110.0mm x 50.0mm x 20.0mm) | 4.33 L x 1.97 W x 0.79 H (110.0mm x 50.0mm x 20.0mm) |