Abracon LLC AIRD-01-6R8M
AIRD-01-6R8M
Part No.:
AIRD-01-6R8M
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Fixed Inductors
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdAIRD-01-6R8M.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 9A 8 MOHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Vertical Cylinder
Packaging:
Bulk
Series:
AIRD-01
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
9 A
Current-Saturation(Isat):
26A
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
8mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz