AIUR-02H-2R2M.pdf
AIUR-02H-2R2M.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AIUR-02H-2R2M.
| Image |  |
| Manufacturer | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | AIUR-02H | AIUR-02H | AIUR-02H | AIUR-02H | AIUR-02H |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 2.2 µH | 2.2 µH | 2.2 µH | 2.2 µH | 2.2 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 3.2 A | 3.2 A | 3.2 A | 3.2 A | 3.2 A |
| Current-Saturation(Isat) | 6.3A | 6.3A | 6.3A | 6.3A | 6.3A |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 26mOhm Max | 26mOhm Max | 26mOhm Max | 26mOhm Max | 26mOhm Max |
| Q@Freq | 15 @ 7.96MHz | 15 @ 7.96MHz | 15 @ 7.96MHz | 15 @ 7.96MHz | 15 @ 7.96MHz |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz |