AM100CR153.pdf
AM100CR153.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AM100CR153.
| Image |  |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Frequency-Center | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |
| Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| InsertionLoss | 8.5dB | 8.5dB | 8.5dB | 8.5dB | 8.5dB |
| Bandwidth | 1.5 kHz | 1.5 kHz | 1.5 kHz | 1.5 kHz | 1.5 kHz |
| Ripple | 1dB | 1dB | 1dB | 1dB | 1dB |
| NumberofPoles | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | 0°C ~ 50°C | 0°C ~ 50°C | 0°C ~ 50°C | 0°C ~ 50°C | 0°C ~ 50°C |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 1.980 L x 0.675 W (50.29mm x 17.15mm) | 1.980 L x 0.675 W (50.29mm x 17.15mm) | 1.980 L x 0.675 W (50.29mm x 17.15mm) | 1.980 L x 0.675 W (50.29mm x 17.15mm) | 1.980 L x 0.675 W (50.29mm x 17.15mm) |