ASPI-0412S-8R2N-T3.pdf
ASPI-0412S-8R2N-T3.pdf
| Series | ASPI-0412S | ASPI-0412S | ASPI-0412S | ASPI-0412S | ASPI-0412S |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 8.2 µH | 8.2 µH | 8.2 µH | 8.2 µH | 8.2 µH |
| Tolerance | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% |
| CurrentRating(Amps) | 740 mA | 740 mA | 740 mA | 740 mA | 740 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 880mA | 880mA | 880mA | 880mA | 880mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 340mOhm Max | 340mOhm Max | 340mOhm Max | 340mOhm Max | 340mOhm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |