ASPI-0418S-8R2N-T3.pdf
ASPI-0418S-8R2N-T3.pdf
| Series | ASPI-0418S | ASPI-0418S | ASPI-0418S | ASPI-0418S | ASPI-0418S |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 8.2 µH | 8.2 µH | 8.2 µH | 8.2 µH | 8.2 µH |
| Tolerance | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% |
| CurrentRating(Amps) | 1.1 A | 1.1 A | 1.1 A | 1.1 A | 1.1 A |
| Current-Saturation(Isat) | 900mA | 900mA | 900mA | 900mA | 900mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 163mOhm Max | 163mOhm Max | 163mOhm Max | 163mOhm Max | 163mOhm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |