Microchip Technology AT24C64A-10PU-2.7
AT24C64A-10PU-2.7
Part No.:
AT24C64A-10PU-2.7
Package:
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdAT24C64A-10PU-2.7.pdf
Description:
IC EEPROM 64KBIT I2C 400KHZ 8DIP
MemorySize:
64Kb (8K x 8)
ClockFrequency:
400 kHz
WriteCycleTime-WordPage:
5ms
AccessTime:
900 ns
Voltage-Supply:
2.7V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)