Microchip Technology AT25010A-10PU-1.8
AT25010A-10PU-1.8
Part No.:
AT25010A-10PU-1.8
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Memory
Package:
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdAT25010A-10PU-1.8.pdf
Description:
IC EEPROM 1KBIT SPI 20MHZ 8DIP
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Obsolete
MemoryType:
Non-Volatile
MemoryFormat:
EEPROM
Technology:
EEPROM
MemorySize:
1Kb (128 x 8)
MemoryInterface:
SPI
ClockFrequency:
20 MHz
WriteCycleTime-WordPage:
5ms
AccessTime:
Voltage-Supply:
1.8V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)