EPCOS - TDK Electronics B32912A3104M000
B32912A3104M000
Part No.:
B32912A3104M000
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdB32912A3104M000.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 20% 760VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
B3291*A/B3 - X1 Standard
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
330V
VoltageRating-DC:
760V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)