EPCOS - TDK Electronics B32922C3104M189
B32922C3104M189
Part No.:
B32922C3104M189
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdB32922C3104M189.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 20% 630VDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
B3292*C/D - X2 Standard
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
305V
VoltageRating-DC:
630V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.413 (10.50mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)