EPCOS - TDK Electronics B32922C3224K289
B32922C3224K289
Part No.:
B32922C3224K289
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdB32922C3224K289.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
305V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)