EPCOS - TDK Electronics B32923C3105M000
B32923C3105M000
Part No.:
B32923C3105M000
Package:
Radial
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdB32923C3105M000.pdf
Description:
CAP FILM 1UF 20% 630VDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
B3292*C/D - X2 Standard
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
305V
VoltageRating-DC:
630V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.043 L x 0.433 W (26.50mm x 11.00mm)
Height-Seated(Max):
0.807 (20.50mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)