BAS70SL-FS.pdf
BAS70SL-FS.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BAS70SL-FS.
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Diode Type | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Capacitance @ Vr, F | 3pF @ 0V, 1MHz | 3pF @ 0V, 1MHz | 3pF @ 0V, 1MHz | 3pF @ 0V, 1MHz | 3pF @ 0V, 1MHz |
| Reverse Recovery Time (trr) | 8 ns | 8 ns | 8 ns | 8 ns | 8 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 nA @ 50 V | 200 nA @ 50 V | 200 nA @ 50 V | 200 nA @ 50 V | 200 nA @ 50 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 70 V | 70 V | 70 V | 70 V | 70 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 70mA | 70mA | 70mA | 70mA | 70mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 15 mA | 1 V @ 15 mA | 1 V @ 15 mA | 1 V @ 15 mA | 1 V @ 15 mA |