BLM03AX241SN1D.pdf
BLM03AX241SN1D.pdf
| Image |  |
| Series | EMIFIL®, BLM03 | EMIFIL®, BLM03 | EMIFIL®, BLM03 | EMIFIL®, BLM03 | EMIFIL®, BLM03 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FilterType | - | - | - | - | - |
| NumberofLines | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Impedance@Frequency | 240 Ohms @ 100 MHz | 240 Ohms @ 100 MHz | 240 Ohms @ 100 MHz | 240 Ohms @ 100 MHz | 240 Ohms @ 100 MHz |
| CurrentRating(Max) | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA |
| DCResistance(DCR)(Max) | 380mOhm | 380mOhm | 380mOhm | 380mOhm | 380mOhm |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Height(Max) | 0.013 (0.33mm) | 0.013 (0.33mm) | 0.013 (0.33mm) | 0.013 (0.33mm) | 0.013 (0.33mm) |
| Size/Dimension | 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) | 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) | 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) | 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) | 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) |