BLM31KN601SH1L.pdf
BLM31KN601SH1L.pdf
| Image |  |
| Series | BLM | BLM | BLM | BLM | BLM |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FilterType | Power Line | Power Line | Power Line | Power Line | Power Line |
| NumberofLines | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Impedance@Frequency | 600 Ohms @ 100 MHz | 600 Ohms @ 100 MHz | 600 Ohms @ 100 MHz | 600 Ohms @ 100 MHz | 600 Ohms @ 100 MHz |
| CurrentRating(Max) | 2.9A | 2.9A | 2.9A | 2.9A | 2.9A |
| DCResistance(DCR)(Max) | 38mOhm | 38mOhm | 38mOhm | 38mOhm | 38mOhm |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Height(Max) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |