Pulse Electronics Power BPSC00101140101M00
BPSC00101140101M00
Part No.:
BPSC00101140101M00
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdBPSC00101140101M00.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 304 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
BPSC
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
Current-Saturation(Isat):
1A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
304mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz