BZX284-C4V3,115.pdf
BZX284-C4V3,115.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Power - Max | 400 mW | 400 mW | 400 mW | 400 mW | 400 mW |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 90 Ohms | 90 Ohms | 90 Ohms | 90 Ohms | 90 Ohms |
| Operating Temperature | 4.3 V | 4.3 V | 4.3 V | 4.3 V | 4.3 V |
| Supplier Device Package | 3 µA @ 1 V | 3 µA @ 1 V | 3 µA @ 1 V | 3 µA @ 1 V | 3 µA @ 1 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 1.1 V @ 100 mA | 1.1 V @ 100 mA | 1.1 V @ 100 mA | 1.1 V @ 100 mA | 1.1 V @ 100 mA |