BZX84C16-E3-08.pdf
BZX84C16-E3-08.pdf
| Image |  |
| Series | BZX84 | BZX84 | BZX84 | BZX84 | BZX84 |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power - Max | 300 mW | 300 mW | 300 mW | 300 mW | 300 mW |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 40 Ohms | 40 Ohms | 40 Ohms | 40 Ohms | 40 Ohms |
| Operating Temperature | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V |
| Supplier Device Package | 50 nA @ 11.2 V | 50 nA @ 11.2 V | 50 nA @ 11.2 V | 50 nA @ 11.2 V | 50 nA @ 11.2 V |