BZX84C36S-7-F.pdf
BZX84C36S-7-F.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX84C36S-7-F.
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Configuration | 2 Independent | 2 Independent | 2 Independent | 2 Independent | 2 Independent |
| Voltage-Zener(Nom)(Vz) | 36 V | 36 V | 36 V | 36 V | 36 V |
| Tolerance | ±6% | ±6% | ±6% | ±6% | ±6% |
| Power-Max | 200 mW | 200 mW | 200 mW | 200 mW | 200 mW |
| Impedance(Max)(Zzt) | 90 Ohms | 90 Ohms | 90 Ohms | 90 Ohms | 90 Ohms |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 100 nA @ 25.2 V | 100 nA @ 25.2 V | 100 nA @ 25.2 V | 100 nA @ 25.2 V | 100 nA @ 25.2 V |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA | 900 mV @ 10 mA |