CBC2518T101K.pdf
CBC2518T101K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CBC2518T101K.
| Image |  |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| Series | CB, C Type | CB, C Type | CB, C Type | CB, C Type | CB, C Type |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 100 µH | 100 µH | 100 µH | 100 µH | 100 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 170 mA | 170 mA | 170 mA | 170 mA | 170 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 160mA | 160mA | 160mA | 160mA | 160mA |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 4.81Ohm Max | 4.81Ohm Max | 4.81Ohm Max | 4.81Ohm Max | 4.81Ohm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 9MHz | 9MHz | 9MHz | 9MHz | 9MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 796 kHz | 796 kHz | 796 kHz | 796 kHz | 796 kHz |