CBC3225T100KRV.pdf
CBC3225T100KRV.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| Series | CB, C Type | CB, C Type | CB, C Type | CB, C Type | CB, C Type |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 10 µH | 10 µH | 10 µH | 10 µH | 10 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 720 mA | 720 mA | 720 mA | 720 mA | 720 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 900mA | 900mA | 900mA | 900mA | 900mA |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 172.9mOhm Max | 172.9mOhm Max | 172.9mOhm Max | 172.9mOhm Max | 172.9mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 23MHz | 23MHz | 23MHz | 23MHz | 23MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |